Kedinizi Eğitin, Koltuklarınızı Kurtarın Google

Eğer evinizde bir kediniz varsa, temel önceliklerinizden biri onu mobilyalarınızı tırmalamaması için eğitmek olacaktır. Bu sadece cüzdanınızı koruyup, bir servet ödeyip aldığınız koltuğunuzda kediniz keyifle tırnaklarını törpülerken gereksiz sinir yapmanıza engel olmakla kalmaz, kedinizle ilişkinizi de olumlu yönde etkiler.


İlk adım, kedinizin neden mobilyalarınızı tırmaladığını bilmektir. Bunun nedeni kedinizin ,sizin dekorasyon zevkinizi sevmemesi da sizi sinirlendirmenin hoşuna gitmesi değildir. Kediler tırmalamayı severler. Bu doğalarında vardır ve bunu yapmaları gerekir. kedinizi değerli koltuk takımınız yerine başka bir şeyi tırmalaması için eğitebilirsiniz.

Tırmalama kediler için sağlıklıdır. Onların esnemesini ve kaslarını çalıştırmasına yardımcı olur. Patilerinde bulunan koku bezleri sayesinde kendi bölgelerini işaretlerler. Ayrıca tırnaklarını sivri ve temiz tutmak için bunu yapmak isterler. Gördüğünüz , kedinizin bunu yapması için nedenleri var. Yani bunu engellemek yerine, bu davranışını koltuklarınız yerine doğru yerde yapması için onu teşvik etmelisiniz.

Kediniz koltuklarınızı tırmaladığında onu cezalandırmayın. Kediler cezalara cevap vermez ve bu kedinizde çeşitli psikolojik rahatsızlıklara neden olarak size daha büyük problemler olarak geri dönebilir. Kedinizi her manikür seansı sırasında yakaladığınızda kovalasanız bile bu hiçbir işe yaramaz. Sizin gitmenizi bekler ve arkanızdan fırsatta koltuğunuzu mahvetmeye devam eder. Sadece doğru eğitim teknikleriyle kedinizin tırmalama sorununu çözebilirsiniz.

Bir aldığınızda, satın almanız gereken şeylerden biri tırmalama tahtasıdır. Hatta birden fazla tırmalama tahtası almak daha iyidir, kedinize birkaç seçenek sunar. Kediler her şta eğitilebilirler eğer gençken başlarsanız daha kolay ve hızlı öğrenecektir.

Tırmalama tahtalarını kedinizin en fazla vakit geçirdiği, evdeki favori mekanlarına yerleştirmelisiniz. Devamlı uyuduğu yerin yanına koymayı deneyin. Kedilerin hepsi uyandıktan sonra iş olarak tırmalamaya ve gerinmeye bayılırlar. Biz insanlar . Kediniz tırmalama tahtalarını kullanmaya alıştıktan sonra bu bir alışkanlığa dönüşür ve kediler alışkanlıklarına hepimizden çok bağlıdır.

Evde sizin sürekli oturduğunuz yer de tırmalama tahtasını koymak için iyi bir yerdir. Kediler karizmatik ve bireysel görünüşlerinin altında, içten içe aileleriyle vakit geçirmeyi severler. Eğer biraz kestirmek için kucağınıza gelmişse, yakın mesafedeki tırmalama tahtası onu bekliyor olacak.

Kedinizin tırmala tahtasını kullanması için, onu tahtaya alıştırmalısınız. İlk etapta patilerinden tutup tahtayı yukarı ve aşağı tırmalaması için onunla oynayıp, teşvik edebilirsiniz. Tırmalama tahtasının üzerine en sevdiği oyuncakları koymayı deneyebilirsiniz. Sadece bu basit yöntemleri uygulayarak kedinize mobilyalarınız yerine tırmalama tahtasını kullanmasını öğretebilirsiniz.

Tırmalama tahtasını seçerken yeterli uzunlukta olmasına, yerde sabit ve sağlam durabilmesine dikkat edin. Piyasada birçok farklı model bulabilirsiniz, kendi kedilerimde üzeri peluş kaplı ve altında küçük bir yuvası olanlarından kullanıyorum, içine girip yatmayı da çok seviyorlar. eğitimi doğru yöntemleri uygularsanız zor değildir ve onları mobilyalarınızı tırmalama huyundan vazgeçirmek kolaydır.

Bunlar İlginizi çekebilir

Sizde Yorum Gönderin

Powered by Yahoo! Answers