Tavşanlar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey Google

1. Tavşanlar küçük ırk köpekler kadar egzersize ihtiyaç duyarlar. Tavşanınızın özgürce hareket edebileceği genişlikte ve rahatça ayakta durup etrafı izleyebileceği yükseklikte bir kafesi olmalı.

2. Tavşanlar diğer tavşanlarla birlikte yaşamayı severler ve yalnız bakılmamaları gerekir. Kısırlaştırılmış karşıt cinsler birlikte kalabilir.

3. Kavga etmelerinin, istenmeyen gebeliklerin ve dişilerde kanser vakalarının önüne geçmek için tavşanlarınızı kısırlaştırın.

4.
Tavşanlar birkaç saat ayrılıktan sonra dostluklarını unutabilirler. Veterinere birlikte götürün.

5. Tavşanlara ev içi tuvalet eğitimi verilebilir, mükemmel ev hayvanları olabilirler.

6. Onları kucağınıza alırken nazik olun; tavşanlar zeminde yaşayan utangaç hayvanlardır, havaya kaldırmadan önce aranızdaki güven ilişkisinin oturduğundan emin olun.

7. Tavşanların dişleri hayatları boyunca uzamaya devam eder, dolayısıyıla yedikleriyle dişlerini törpülemeleri gerekir. %80 kuru otlar ve yemişlerden, geri kalan oranda pellet mama ve sebzelerden oluşan beslenme planı idealdir. Büyük, damlalıklı özel tavşan suluklarında her zaman temiz ve taze su bulunduğundan emin olun.

8. Kafesin zemininde kullandığınız talaş her birkaç günde bir tamamen değiştirilmeli ve tüm kafes düzenli sıklıkta komple temizlenmelidir.

9. Tavşanlar acı çektiklerinde belirtileri gizlemeye adapte olmuş av hayvanlarıdır ve ters giden birşeyler olduğunda ağlamazlar. Gözünüz üzerinde olsun ve bir problem olduğunu düşünüyorsanız (iştahsızlık,tüy dökülmesi,burun akıntısı,dışkıda anomali) vakit geçirmeden hekimize götürün.

10. Tavşanınızın belirli periyodlarla iç ve dış parazit tedavilerinin yapılması gerekiyor, hekiminize danışarak bir takvim oluşturmasını isteyin ve buna uyun.

Bunlar İlginizi çekebilir

Sizde Yorum Gönderin

Powered by Yahoo! Answers