Tüm Papağanlar Kolay Eğitilebilir mi? Google

Papağanlar zeki ve harika görünen hayvanlar. Onlara şarkı söylemeyi, beat box da herhangi bir sesi öğretebilirsiniz. şam süreleri uzundur, bazen 100 seneden uzun şayabilirler. Yani geri kalan ömrünüzü bir papağanla geçirebilirsiniz. Peki en kolay öğrenen papağanlar hangileri? Hangi ı alacağınıza karar veremediyseniz bu yazı size yol gösterebilir. ınızı burada görmezseniz de endişelenmeyin, tüm papağanlar eğitilebilir ve hepsi müthiştir.

Afrika Gri ı

Bu papağanlar orta büyüklükte ve genellikle gri renklidir. Bazılarının gri gövdeleri, kırmızı kanat ve/ kuyrukları vardır. En iyi konuşma eğitimi verilebilen cinsi afrika gri papağanlarıdır. Buna rağmen seçmiş olduğunuz ın konuşacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Düzenli eğitimine zaman harcamalısınız. Arkadaş olmak için onunla yeterince ilgilendiğinizden emin olun yoksa çok çığlık atarlar. Aranızdaki ilişki sağlamlaştığında, ınız sizi düşündüğünüzden çok daha fazla sevecek ve sadık olacaktır.

Conure

Küçük boyda ve büyük kuyrukları olan zeki papağanlardır. Birçok değişik renkte olabilirler. Canlı bir hayat tarzı onları mutlu eder. Hızlı öğrenirler ve eğitimleri kolaydır. Konuşmayı öğretmek içinse sabırlı olmalısınız. Bu papağanlar uzun çalışma saatleri olan meşgul insanlar için değildir, onunla çok fazla vakit geçirmelisiniz.

Çünkü sosyalleştirilmeleri ve ısırmamaları için hergün düzenli olarak birkaç saat eğitilmeleri gerekir. Çığlık atmamaları için henüz gençken eğitime başlamalısınız.

Macaw

Macawların elli yıldan uzun süre şadıkları bilinir, yani ınızla uzun bir ilişkiye hazır olmalısınız. Büyük bir papağandır ve yüksek,geniş bir kafese ihtiyaç duyar. Mutlu olması için kafesinin dışında da bolca vakit geçirmesi gerekir.

Güçlü bir gagası vardır ve eşyaları ısırmayı severler. Mobilyalarınızı mahvetmemeleri için dikkatli olmalısınız. Mutlu sıkılmamış papağandır ve oynaması için birçok oyuncak almalısınız.

Bunlar İlginizi çekebilir

Sizde Yorum Gönderin

Powered by Yahoo! Answers